Nasz proces rekrutacji

To tylko 6 kroków do Twojej kariery!


W trakcie prowadzonych przez nas projektów rekrutacyjnych wyłaniamy talenty – osoby odpowiedzialne, kreatywne, zorientowane na jakość i innowacyjność. Niezależnie od działu czy stanowiska na jakie aplikujesz, podczas rozmów i testów rekrutacyjnych będziemy weryfikowali nie tylko Twoje doświadczenie zawodowe czy umiejętności, ale także dopasowanie do naszej kultury organizacyjnej, wartości korporacyjnych i przyszłego zespołu.


Doceniamy także Twoje zaangażowanie i czas poświęcony na przygotowanie do spotkania – znajomość naszych produktów i usług lub znajomość profilu stanowiska, na które aplikujesz, będzie dla nas dowodem Twojego zainteresowania pracą w naszej firmie.


Dbamy o kontakt z kandydatami biorącymi udział w procesach rekrutacji i przekazujemy informację zwrotną, niezależnie od rezultatu spotkań. Poniżej możesz dowiedzieć się więcej o standardowych etapach rekrutacji w Konica Minolta.

1. Aplikuj on-line

Złóż swoje CV poprzez aplikację na wybrany proces z zakładki OFERTY PRACY lub wyślij na adres praca@konicaminolta.pl.

2. Analiza CV

Analizujemy Twoje dokumenty aplikacyjne pod kątem wymagań określonych w danym ogłoszeniu rekrutacyjnym. W pierwszej kolejności zwrócimy uwagę na:
  • dotychczasowe doświadczenie zawodowe;
  • znajomość programów i wiedzę techniczną;
  • znajomość języka angielskiego;

3. Testy

Dla niektórych stanowisk, podczas procesu rekrutacyjnego możesz spodziewać się także elementów testowych (testy techniczne, testy znajomości programów, testy analityczne) lub studiów przypadków.

4. Rozmowa kwalifikacyjna

Jeśli pomyślnie przejdziesz poprzednie etapy, zaprosimy Cię na spotkanie rekrutacyjne z Twoim przyszłym przełożonym oraz przedstawicielem Działu HR. W przypadku stanowisk specjalistycznych i managerskich możesz uczestniczyć nawet w 2-3 takich rozmowach.

5. Referencje

W przypadku stanowisk w obszarach sprzedaży lub stanowisk managerskich ostatnim etapem rekrutacji jest zbieranie referencji. Poprosimy Cię o przekazanie bezpośredniego kontaktu do Twoich przełożonych z poprzednich miejsc pracy, których spytamy telefonicznie o opinię na Twój temat.

6. Informacja zwrotna

Wszystkim kandydatom, którzy wezmą udział w spotkaniach rekrutacyjnych, zostanie przekazana informacja zwrotna (również tym, którym nie zostanie przedstawiona oferta zatrudnienia).


Warunki współpracy oferujemy wybranym kandydatom telefonicznie lub podczas bezpośredniego spotkania w jednym z naszych biur.